25 Nisan 2012 Çarşamba

Bu Hıza Alışma Türkiye


Dünyanın En Pahalı İnternetini Kullanıyorsun, Üstüne de Sınırlandırılıyorsun !

Dünyanın en pahalı internetinin kullandığının farkında mısın ? Üstelik bunu yaparken de sizin internet kullanımını sınırlandırıyorlar. Eğer ayda 50GB kotanın üzerine çıkarsanız hızınızı 1Mbit gibi komik milenyum hızlarına düşüyor.

Bu demek oluyor ki, İnterneti kullanmamızı istemiyorlar. Film izlememizi, dizileri takip etmemizi, dünyanın en büyük bilgi platformu olan interneti kullanmamızı istemiyor.

Onlara göre biz facebook - twitter’a giren, messenger üzerinde arkadaşları ile konuşan insanlarız. .Bizim diğer dünya ülkeleri gibi, bilgi paylaşımına katılmamız gerekmiyor.

Artık korksunlar. Sizden, bizden korksunlar. Müşterilerinden korksunlar. Onlara müşterilerinin gücünü gösterin. Destek verin artık firmaların müşterilerinden korkmalarını sağlayın.. Yurtdışı standartlarında internet istiyoruz !


Bu İmza Kampanyası Neden Var ?

Bu kampayayı başlatmamızda ki amaç; Adil Kullanım Kotası (AKK) sonuçu tüm paketlerin kotayı açtığı taktirde 1Mbit gibi komik bir rakama düşürülmesidir. Dünyada en düşük internet hızını kullanıp, üstelik buna en pahalı ücreti ödüyoruz. Şuan da piyasadaki İnternet sağlayıcı firmalarının paketlerinde bulunan AKK'sını düzenlemeye gitmesi için bu kampanya oluşturulmuştur.

Avrupa ülkelerine baktığımızda bazı firmalarda da AKK olduğunu görüyoruz. Yalnız orada ki bizden biraz çok farklı. En kötü firmalar bile günlük en fazla 30gb veri indirme kotası veya aylık adil kota olarak 250GB koymasına karşı biz Aylık 50gb gibi bir miktar ile karşı karşıya bırakılıyoruz.

Burada amacımız İnternet Sağlayıcılarını kötülemek değildir ki zaten kötülemeyen insan etrafta çok azdır. Buradaki amaç İnternet sağlayıcılarının tarifelerinde düzeltmeye gitmesi ve Adil Kullanım Kotasını (gerçekten adil olarak) düzeltmesidir.

Eğer sizde böyle düşünüyorsanız, sesinizi duyurmak istiyorsanız destek olup, bir imza da siz atın !


NOT : Bunu okuyan arkadaşlar ! Siz de bu yazıyı bloglarınızda paylaşırsanız , daha geniş alanlara yayılabilir.Teşekkürler...


DESTEK OLUN !

1 yorum:

öykü dedi ki...

O kadar dogru
o kadar dogru ki...

Yorum Gönder

Yorumlarınız Türkçe yazım kurallarına uygun olduğu için;hakaret içermediği için teşekkürler

Add to Technorati Favorites