24 Mayıs 2014 Cumartesi

Robocop(2014) : İzlesen de olur izlmesen de.Robocop deyince aklıma bizi robot gibi yürümeye özendirmiş, gri zırhlı robot polis gelir. İlki 1987 yılında çevrilen Robocop(1987)' u izleyip te etkilenmeyen kaç kişiyizdir acaba ? Belki filmin gerçekten güzel oluşu belki de çocukluğumuza denk gelmesi O'nu gerçekten sevmemizi sağladı ve bir fenomen oldu.

Sonra zaman ilerledi ve Hollywood' un pili bitti. Film çekmek için konu bulamayan Hollywood yeniden çevrimlere el attı ve eski filmleri yeniden çekmeye başladı. Bu durumun şanssızlarından birisi de Robocop oldu. 2014 yılında vizyona giren yeni Robocop' u izleme fırsatı buldum ve sonuçta başlıkta da belirttiğim gibi izlemesem de olurmuş dedim. Siz de izlemez iseniz merak etmeyin bir şey kaybetmezsiniz. Sadece eski Robocop' un ucuz bir kopyasını seyretmemiş olursunuz.Ben izlediğime göre filmden aklımda kalanları şöyle sıralayabilirim :

1) Amerika, Amerika, Amerika
2) Amerika İran' ı işgal etmiş. Bababababa !
3) Bir robot üstelik Amerikalı bir robot gözünü kırpmadan 13-14 yaşındaki bir çocuğu öldürebilir.
4) Bütün dünya güvenlik için robotlarla çalışabilir ama Amerikan insanı çok insan sever olduğu için bunu ülkesinde kabul etmez; insana değer verir.
5) Polis teşkilatı arama yapmak için Bing Arama Motorunu kullanır.
6) Patlamada parçalanan bir insan toparlandığın da sadece beyin ve akciğerleriyle yaşayabilir.
7) İnsanın başına ne gelirse ya meraktan ya da medyadan gelir.
8) Zırh güzel, motorsiklet güzel, efektler iyi ama...
9) Amerika, Amerika, Amerika.

Bu kadar başka bir şey yok. Peki siz izlediniz mi ? Film hakkında ne söyleyebilirsiniz ?Fragmana aldanmadan fragmanı BURADAN izleyebilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Türkçe yazım kurallarına uygun olduğu için;hakaret içermediği için teşekkürler

Add to Technorati Favorites